Pozycjonowanie: A więc tak, dominującym aspektem w pozycjonowaniu jest kilka rzeczy…

Po pierwsze wyjaśnijmy w skrócie czym jest pozycjonowanie. Jak sama nazwa wskazuje pozycjonowanie wzięło się od słowa pozycja czyli ranga, a chodzi tu konkretnie o rangę w wyszukiwarkach ! Aby nasza strona była pierwsza w wyszukiwarkach, a co za tym idzie znana, musi mieć jak najwyższą rangę/pozycję i właśnie pozycjonowanie jest to zabieg który ma na celu różnymi metodami zdobycie jak najwyższej rangi w wyszukiwarkach. Co jest podstawa pozycjonowania?

pozycjonowanie-w-google

Pozycjonowanie można podzielić na kilka etapów, ale najważniejszy jest odpowiedni dobór słów kluczowych, ale my zacznijmy od początku. Wiec tak, kod źródłowy strony www. Przeglądarki www działają na określonych algorytmach, czyli z góry ustalonych mechanizmach. Przede wszystkim aby zostać zauważonym ważny jest link zewnętrzny który prowadzi do naszej strony, przez to robot google lub innej wyszukiwarki trafi na naszą stronę zindeksuje ją i przydzieli do bazy danych. Aby taka sytuacja zaistniała musimy posiadać link prowadzący do naszej strony, aby bot na nią natrafił lub sami zgłosić stronę do indeksacji. By poprawnie robot zindeksował naszą stronę ważny jest poprawny kod źródłowy !!!

Tłumaczę na czym to polega. W kodzie strony mamy tzw, znaczniki/tagi z których zbudowana jest strona www i w części nagłówkowej jest taka oto treść: