Jak skutecznie pozycjonować?

Pozycjonowanie stron w sieci Internetu z dnia na dzień jest coraz trudniejsze. Coraz więcej agencji pozycjonerskich pojawia się na rynku. Agencje ogłaszają się w różny sposób, mamy tutaj pozycjonowanie stron Koszalin, wypozycjonuj się w Poznaniu lub inne. Za równo w Koszalinie jak i w malej wiosce pod Krakowem można znaleźć duża liczbę agencji, które się tym zajmują.
Agencje te mają za zadanie sprawić aby nasze strony były wysoko w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie aby duża ilość osób wchodziła na nasze strony. To już od nas zależy na jakie słowa chcemy się pozycjonować. Nie ważne czy to będzie książka Kubusia Puchatka, lodówki Indeco czy sprzęt grający dla DJów, o ile oczywiście nasza strona odpowiada słowom kluczowym.

Na rynku istnieją łatwiejsze oraz trudniejsze frazy, na które można się pozycjonować. Bywa tak czasami, że wybranie jednej frazy może być kilkakrotnie trudniejsze do osiągnięcia niż wybranie kilku krótszych fraz. Z reguły bywa tak, że im dłuższe słowo kluczowe tym łatwiej się na nie wypozycjonować w wynikach organicznych Google jednak to nie do końca jest prawda. Trudność frazy jaką wybierzemy jest także uzależniona od tego w jakiej dziedzinie się znajduje. Łatwiej będzie się wypozycjonować na frazę piesek Husky niż kredyt hipoteczny. Wszystko co wiąże się z kredytami, ubezpieczeniami, medycyną to tematy bardzo drogie w pozycjonowaniu i bardzo konkurencyjne.
W takich dziedzinach jak wyżej wspomniane najlepszym rozwiązaniem jest wybierać dłuższe frazy. Najlepiej takie składające się z 3 lub czterech słów. Są to tak zwane długie ogony (z angielskiego long tail). Frazy te są na ogół mało konkurencyjne a co za tym idzie tańsze i łatwiejsze do wypozycjonowania nas na wysokie pozycje w wynikach organicznych.

Reasumując nie ważne, czy pozycjonujesz się w Koszalinie, Gdyni czy w małym miasteczku za górami i lasami wybranie fraz do pozycjonowania jest na pierwszej liście rzeczy do zrobienia i jest jedną z najważniejszych rzeczy, których nie należy zmieniać podczas procesu pozycjonowania.